Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Denuntare unilaterala contract de subinchiriere
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Denuntare unilaterala contract de subinchiriere

In cazul unui contract de subinchiriere cu perioada determinata, sublocatorul poate denunta unilateral contractul pentru satisfacerea nevoilor proprii sau ale familiei sale ,tinand cont si de faptul ca este un SRL?
Pentru a va putea raspunde, va trebui sa verificati prevederile contractuale in ceea ce priveste cauzele de reziliere.
Daca va este permisa denuntarea unilaterala, atunci veti putea face acest lucru cu un preaviz (care ar tgrebui sa se regasesca specificat in contract).
~ Conținut șters la cerere ~
Da ,exista acordul scris al proprietarului , ma intereseaza mai mult in cazul in care chiriasul poate denunta contractul de inchiriere ,invocand acel motiv , chiriasul fata de proprietar .Care sunt riscurile de acoperit ale mele ca si sublocatar fata de sublocator .
~ Conținut șters la cerere ~