Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract închiriere rulotã
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract închiriere rulotã

Cum pot inchiria o rulota sa fiu sigur ca imi primesc chiria lunara si la sfarsitul contractului rulota este la fel cum a fost in prima zi de inchiriere ?
Stimat forumist,

Mă îndoiesc profund că există o astfel de posibilitate.

Puteți, însă, face un contract foarte bun, cu clauze clare, puteți percepe o garanție și, eventual, încheia o poliță de asigurare.

De asemeni, nu ar fi rău să fiți atent la persoana cu care încheiați contractul.

Cu stimă.
In plus fata de sfatul primit anterior, faceti niste poze ale rulotei si incheiati un proces-verbal de predare primire in care sa consemnati starea bunului.

Normal nu este ca la finalizarea contractului sa vi-o restituie in aceeasi stare. Nu ar fi firesc, trece timpul, exista o uzura fireasca a lucrului.