Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... contestatie pentru suspendarea permisului pentru ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

contestatie pentru suspendarea permisului pentru neacordare de prioritate la trecerea de pietoni

Mi-a fost suspendat permisul pentru neacordare de prioritate la trecere de pietoni.Am mentionat in PV ca nu am observat persoana care se angajase pe trecere deoarece chiar langa marcaj era parcata o masina si persoana era chiar in dreptul acestei masini.Pe inregistrarea politiei se vede acest lucru.Am facut si eu cateva poze in care se vede ca masina respectiva era parcata la 1-2 m de trecere.
As dori sa stiu daca pot contesta PV de contraventie pentru acest motiv si care sunt pasii si sfaturile de urmat.
Multumesc.
naepot, utilizator
Buna dimineata,
O sa atac in instanta .As dori sa stiu daca trebuie sa platesc jumatate din amenda in 48 ore si daca, in cazul nefericit in care nu voi avea castig de cauza, mai suport si alte costuri/consecinte.
Multumesc.