Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... O noua actiune in instanta privind evacuarea
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

O noua actiune in instanta privind evacuarea

buna ziuaI

TERMENE DE JUDECAT?:
Data Detalii
27/11/2012 Amână cauza
Solutie: Acordă termen de judecată la data de 15.01.2013, pentru probe
15/01/2013 Anulează cererea
Solutie: Admite excepţia lipsei calităţii de reprezentant a reclamantei X pentru reclamanta Y, invocată din oficiu. Anulează cererea formulată de reclamanta X pentru reclamanta Y, ca fiind introdusă de o persoană fără calitate de reprezentant. Ia act de renunţarea reclamantei X, la judecarea cauzei .

Cum repun un dosar pe rol? recurs in 15 zile nu am facut!multumesc
Admin, administrator
Nu aveti cum sa repuneti pe rol dosarul.

Deschideti o noua actiune in care sa respectati normele de procedura civila cu privire la calitatea de reprezentant al unei parti in proces.
Va sfatuiesc sa depuneti o noua actiune ( nu puteti repune pe rol , actiunea a fost RESPINSA nu SUSPENDATA ).

Cand redactati actele , aveti grija sa respectati normele NCPC referitoare la calitatea procesuala a partilor. Ca sa nu aveti aceasi speta ca cea relatata apelati la sprijinul unui avocat.
Promovati o noua actiune avand ca obiect evacuarea.