Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Document justificativ salarii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Document justificativ salarii

Conform legislatiei, care este documentul justificativ pentru plata salariilor, atat platite in numerar, cat si pe card? Multumesc.
Pentru plata salariilor numerar, dovada platii este statul de plata semnat de catre salariati, iar pentru platile pe card, borderourile intocmite catre banca. Aceste documente sunt si documente justificative pentru plata salariilor.
Mirela Durnea - Expert contabil, Contabil