avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 491 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract individual de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract individual de munca

buna ziua in 12 decembrie 2012 am semnat un cim pe o perioada de 3 luni,a-s dori sa stiu cand se implinesc cele 3 luni ,mai bine zis cand expira acel cim?
in 11.03 sau in 12.03 2013?
Cel mai recent răspuns: Florin Cioca , Consilier juridic 18:46, 11 Martie 2013
CIM pe durata determ expira la data prevazuta in contract, "Lit. C. Durata contractului, pct b)determinata pe perioada cuprinsa intre....si....." Cititi-va contractul.
Ultima modificare: Luni, 11 Martie 2013
Florin Cioca, Consilier juridic
expira in 12.03 asta inseamna ca maine mai merg la lucru sau azi a fost ultima zi?

multumesc
Ultima modificare: Luni, 11 Martie 2013
narcidani, utilizator
astazi a fost ultima zi. Insa angajatorul ar fi trebuit sa va comunice pana acum ca de maine nu va mai prezentati la serviciu sau ca vi se va prelungi CIM:(
maine 12.03 mergeti la lucru
multumesc pentru raspuns,asa o sa fac maine merg in continuare la munca banuiesc ca trebuia sa-mi spuna daca nu mi se prelungea cim
vineri 08 martie unei colege angajata odata cu mine i-a spus ca azi e ultima ei zi de lucru respectiv 11.03 ultima zi de lucru,dar mie nu mia spus nimic

Alte discuții în legătură

Transmitere revisal pentru prelungire cim durata determinata mariamarineci mariamarineci Buna ziua, Unui angajat ,cu cim pe durata determinata, ii expira contractul pe data de 12.03.2016(sambata). Este bine daca transmiterea revisalului pentru ... (vezi toată discuția)
Incetare cim perioada determinata carmen.balan1967@yahoo.com carmen.balan1967@yahoo.com Buna ziua ! Am un angajat cu CIM per. det pana la 31.12.2013. In decizia de incetare voi trece : inceteaza CIM cu 31.12.2013 sau 01.01.2014 ? Eu ... (vezi toată discuția)
Nelamurire incetare contract Daliborka Daliborka Buna ziua, am o nelamurire daca am un angajat pe perioada determinata 01.05.14-01.11.14, in revisal operez incetare cim 55i cu 02.11? sau cu 01.11? Eu stiu ... (vezi toată discuția)