Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract individual de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract individual de munca

buna ziua in 12 decembrie 2012 am semnat un cim pe o perioada de 3 luni,a-s dori sa stiu cand se implinesc cele 3 luni ,mai bine zis cand expira acel cim?
in 11.03 sau in 12.03 2013?
CIM pe durata determ expira la data prevazuta in contract, "Lit. C. Durata contractului, pct b)determinata pe perioada cuprinsa intre....si....." Cititi-va contractul.
Florin Cioca, Consilier juridic
expira in 12.03 asta inseamna ca maine mai merg la lucru sau azi a fost ultima zi?

multumesc
narcidani, utilizator
astazi a fost ultima zi. Insa angajatorul ar fi trebuit sa va comunice pana acum ca de maine nu va mai prezentati la serviciu sau ca vi se va prelungi CIM:(
maine 12.03 mergeti la lucru
multumesc pentru raspuns,asa o sa fac maine merg in continuare la munca banuiesc ca trebuia sa-mi spuna daca nu mi se prelungea cim
vineri 08 martie unei colege angajata odata cu mine i-a spus ca azi e ultima ei zi de lucru respectiv 11.03 ultima zi de lucru,dar mie nu mia spus nimic