Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Valoarea in euro, factura si chitanta in lei
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Valoarea in euro, factura si chitanta in lei

In cazul unei agentii de turism, dc am de incasat de la un client un sejur care costa 5000 eur, poate achita numerar si eu sa fac factura si chitanta pe aceasta suma(echivalent in ron)?
daca este persoana fizica, de ce nu.
Categoric , inca nu s-a aprobat proiectul prin care se plafoneaza si operatiunile cu numerar intre persoane juridice si persoane fizice .