Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Inregistrare la Adm. Financiara a Biroului de Mediator
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Inregistrare la Adm. Financiara a Biroului de Mediator

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu un raspus la urmatoarea situatie: trbuie sa declar la Administratia Financiara Biroul de Mediator. am toate actele necesare DAR in 2011 am deschis un PFA (inca activ) pe care l-am declarat la Adm. Financiara si am primitde la ei Certificatul de Inregistrare Fiscala (CIF).
In aceste conditii ce am de facut?
Adica pot merge pe acelasi CIF, in sensul ca pot incepe activitatea de mediator iar la sfirsitul anului voi depune Decl. 200 pentru ambele activitati?
Sau trebuie sa ii anunt ca am inceput si o alta activitate ca profesie libera?
Cea de-a doua variantă .Adică fiecare activitate cu CIF-ul ei .
Trebuie sa mergeti la Administratia Fin. sa va inregistrati Biroul de mediator si sa va elibereze un CIF pentru aceasta activitate .

Bafta !
trebuie sa completati declaratiile 070 si 220. pe CIF-ul existent va fi inregistrata aceasta noua activitate pe care dvs o veti evidentia distinct in contabilitate.