avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 342 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contractul de lease-back - avantaje si dezavantaje
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contractul de lease-back - avantaje si dezavantaje

Buna ziua,

Nu am foarte multe cunostinte in acest domeniu, de asta as dori sa va rog frumos sa imi spuneti care ar putea fi avantajele, dar si dezavantajele unui contract de lease-back.

Multumesc.

Alte discuții în legătură

Asigurare de viata alina240 alina240 Buna ziua, As dori sa imi fac o asigurare de viata insa nu am deloc cunostinte legate de acest domeniu. De aceea v-as ruga sa imi dati unele ... (vezi toată discuția)
De la contract de 8h --la cel de 2h kandy kandy Buna ziua, As dori sa ma lumineze si pe mine cineva ,,,ce înseamna trecerea in contractul de munca de la 8h la 2h.Ma interesează in mod expres avantajele ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, doresc sa imi iau al 2-lea job full time. intrebarea ... gigi198000 gigi198000 Buna ziua, Doresc sa imi iau al 2-lea job full time. Intrebarea mea este daca actualul angajator poate afla de faptul ca mai am un job ? Mentionez ca la ... (vezi toată discuția)