Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... de la contract de 8h --la cel de 2h
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

de la contract de 8h --la cel de 2h

Buna ziua,
As dori sa ma lumineze si pe mine cineva ,,,ce înseamna trecerea in contractul de munca de la 8h la 2h.Ma interesează in mod expres avantajele si dezavantajele mele personale.
Multumesc anticipat
Pai avantajele vor fi ca veti munci mai putin.
Dezavantajele sunt multe :
bani mai putini
contributii sociale mai mici
nu veti putea beneficia de somaj
nu veti putea accesa credite bancare