Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Inscrisuri anexate la intampinare - procedura, ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Inscrisuri anexate la intampinare - procedura, legalitate

Avand in vedere ca in noul Cod de Procedura Civila se mentioneaza faptul ca prin intampinare se propun dovezile cu care paratul se apara impotriva fiecarui capat de cerere, va rog sa-mi explicati daca inscrisurile cu care doresc sa ma apar pot fi anexate direct la intampinare (asa cum se facea pe baza vechiului C.PR.CIV.) sau acest lucru este interzis.
Ma refer in special la situatiile in care paratul solicita judecarea in lipsa si nu poate participa la primul termen de judecata. In acest caz, exista posibilitatea ca inscrisurile cu care ma apar sa le pot anexa la intampinare? Daca nu exista posibilitatea ca sa anexez inscrisurile la intampinare, atunci cum pot sa depun aceste inscrisuri la dosar avand in vedere ca nu pot participa la primul termen de judecata si doresc judecarea in lipsa? Va multumesc!
Puteti atasa intampinarii inscrisurile de care intelegeti sa va folositi in apararea dvs.
atsati toate inscrisurile de care intelegeti sa va folositi.