Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... zile ingrijire medicala -URGENT
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

zile ingrijire medicala -URGENT

Am avut un accident rutier pe trecerea de pietoni lovind 2 persoane. Daca medicul legist constata ca victimele au nevoie de mai mult de 60 de zile de ingrijire medicala, iar aceasta perioada mi se pare mult prea mare ( avand in vedere ca fata are o fractura nazala , o vanataie la cap si bunica arcada sparta , un cucui si 2 coaste rupte ) , pot cere o reevaluare a acestora ????? mentionez ca persoanele vatamate au rude in sistemul sanitar.

Va multumesc.
Puteti solicita o expertiza medico-legala.
Va multumesc pt raspuns!
Aveti dreptul de a cere o reevaluare daca aveti dubii.
Acesta expertiza o solicitati catre organul de cercetare penala .Se face o avizare a certificatului medico legal de catre IML MINA MINOVICI BUCURESTI .