Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Declaratii TVA trimestrial-lunar
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Declaratii TVA trimestrial-lunar

Buna ziua,
O societatea depunea decont TVA trimestrial. In anul 2008 CA a trecut de 100.000 euro. Deci, aceasta va trebui sa depuna in 2009 decont ar. Ce declaratii trebuiesc depuse la finante pentru a se face trecerea de la decont TVA trimestrial la cel lunar?
Pe mine nimeni nu ma vrea...:(
Va rog un raspuns...
010 care trebuia depusa pana pe 30 ianuarie 2009.
antonia_m09 a scris:

Buna ziua,
O societatea depunea decont TVA trimestrial. In anul 2008 CA a trecut de 100.000 euro. Deci, aceasta va trebui sa depuna in 2009 decont ar. Ce declaratii trebuiesc depuse la finante pentru a se face trecerea de la decont TVA trimestrial la cel lunar?

declaratia pentru cifra de afaceri ce trebuie depusa de platitorii de tva. aceasta se depune pentru a se vedea daca decontul - declaratia 300 - se depune lunar sau trimestrial (si plata la fel) - in cazul in care cifra de afaceri a depasit sau nu 100.000 euro (daca nu a depasit - decontul se depune trimestrial)