Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Inspectii grade didactice
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Inspectii grade didactice

Va rog sa imi comunicati temeiul legal pentru plata inspectiilor de grade didactice efectuate in anul 2013. Cine face plata acestora? Unitatea de invatamant preuniversitar la care se efectueaza inspectia pt acordarea gradului unui cadru didactic sau ISJ, sau unitatea la care este angajat profesorul metodist?
OMECTS nr. 5561/2011pentru aprobarea Metodologiei privind formarea continuă
a personalului din învăţământul preuniversitar :

[ link extern ]
carmen01011958, moderator