Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Doctorat - echivalare și spor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Doctorat - echivalare și spor

Dacă doctoratul este echivalat cu gradul I se mai plătește și sporul?
Personalul didactic de predare care solicită și obține gradul didactic I prin echivalare, potrivit prevederilor Ordinului ministrului educației, cercetării, tineretului și sportului nr. 5561/2011 pentru aprobarea Metodologiei privind formarea continuă a personalului din învățământul preuniversitar, cu modificările și completările ulterioare, nu primește indemnizația pentru titlul științific de doctor. Cadrele didactice optează pentru indemnizația pentru titlul științific de doctor sau pentru echivalarea cu gradul didactic I.
Mulțumesc
Ce se intampla daca doctoratul a fost echivalat cu gradul I inainte de publicarea legii 153/2017 ? Mai primesc spor de doctorat ?