Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... TITLUL DE PROPRIETATE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

TITLUL DE PROPRIETATE

Ce acte imi trebuie pentru eliberarea titlului de proprietate? Am actul de vanzare-cumparare, am impozitul platit, nu am restante. Actul de vanzare cumparare a implicat 4 parti. Am despagubit pe cele 3 parti si acum doresc sa vand totul.
Titlul de proprietatea este notiunea generica ce subsumeaza modalitatile de dobandire a dreptului de proprietate deci contractul de vanzare este un titlu de proprietate. Spuneti ca ati despagubit cele 3 parti nu stiu ce sa inteleg, ati facut un contract de partaj ? Pentru ca daca nu aveti un mijloc de dovada pentru a proba sulta care ati platit-o celor 3 coproprietari este posibil sa mai platiti o data ca sa deveniti din coproprietar, unic proprietar.
Aveti act DE vanzare-cumparare , aici figuranD 4 priprietari.Cum ati facut "Despagubirea"?
Va multumesc pentru lamurire!