Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Taxa de pledoarie?!
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Taxa de pledoarie?!

Se pare ca la lucrarile Congresului Avocatilor din weekend s-a votat , cu vot majoritar, o hotârâre de modificare a Statutului profesiei de avocat prin care se instituie obliga?ia avoca?ilor de a plăti o taxa de pledoarie de 2.000 euro (echivalentul în lei) pe an. ?!

Scopul este acela de a asigura calitatea prestatiei avocatiale a avocatilor pledanti?! Oare?!
X-(

Sau este o gluma proasta de 1 aprilie?
trope_doi, utilizator
Nu am auzit de asa ceva.
Nici logica nu ar avea.
Cine v-a spus asa ceva?
Juridice. ro - Licen?a pentru avoca?ii pledan?i: 2.000 euro/an

Da, se pare ca a fost doar o gluma de 1 aprilie ...
:-/

Interventie moderator
Cand uitati sa scrieti ceva reveniti la mesajul scris folosind butonul Editeaza, conf. regulamentului, pct 1.3; aveti 30 de minute pentru a completa sau corecta. Multumesc pentru intelegere.
trope_doi, utilizator
Cu gluma aceasta era sa merg la UNBR sa intreb.
Va dati seama ce fata ar fi facut...
A trebuit insa sa stau cateva ore in sala de sedinta si am uitat sa merg...desi era la 2 pasi de sala...sediul UNBR...