avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 831 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Taxa de pledoarie?!
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Taxa de pledoarie?!

Se pare ca la lucrarile Congresului Avocatilor din weekend s-a votat , cu vot majoritar, o hotârâre de modificare a Statutului profesiei de avocat prin care se instituie obliga?ia avoca?ilor de a plăti o taxa de pledoarie de 2.000 euro (echivalentul în lei) pe an. ?!

Scopul este acela de a asigura calitatea prestatiei avocatiale a avocatilor pledanti?! Oare?!
X-(


Sau este o gluma proasta de 1 aprilie?
Ultima modificare: Luni, 1 Aprilie 2013
trope_doi, utilizator
Nu am auzit de asa ceva.
Nici logica nu ar avea.
Cine v-a spus asa ceva?
Juridice. ro - Licen?a pentru avoca?ii pledan?i: 2.000 euro/an


Da, se pare ca a fost doar o gluma de 1 aprilie ...
:-/



Interventie moderator
Cand uitati sa scrieti ceva reveniti la mesajul scris folosind butonul Editeaza, conf. regulamentului, pct 1.3; aveti 30 de minute pentru a completa sau corecta. Multumesc pentru intelegere.
Ultima modificare: Luni, 1 Aprilie 2013
trope_doi, utilizator
Cu gluma aceasta era sa merg la UNBR sa intreb.
Va dati seama ce fata ar fi facut...
A trebuit insa sa stau cateva ore in sala de sedinta si am uitat sa merg...desi era la 2 pasi de sala...sediul UNBR...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa pledoarie ? dumitru2000 dumitru2000 Timbru de... pledoarie ? Personal, mi se pare kafkiana propunerea. Ar fi bine sa aflam de unde vine..... nu de alta dar ca sa stim "ce" votam in ... (vezi toată discuția)
Am votat sau nu la referendum 2012 freeanifer freeanifer Consider interesanta situatia fiecaruia. Eu de exemplu peste 15 minute ma duc sa votez. Invit pe cei care doresc sa spuna daca au votat sau nu vor vota sau ... (vezi toată discuția)