avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 407 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... admitere avocatura consilieri juridici cu vechime 5 ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

admitere avocatura consilieri juridici cu vechime 5 ani in profesie

V-as ruga sa imi spuneti daca stiti in ce perioada, unde si cum se organizeaza concursul pentru admiterea in profesia de avocat pentru consilierii juridici cu vechime neintrerupta in profesie de cel putin 5 ani.
multumesc.
vezi www.unbr.ro si citeste lg 51/1995 cu modificarile si completarile ulterioare
trebuie sa fi fost definitivat/a in functia de consilier juridic. Examenul se da o data cu toata lumea
Definitivat? Daca ai 5 ani vechime nu esti definitivat?
Sau se cere sa fi inscris CCJ?
Dacă ai cei 2 ani de stagiatură si eventual ai dat si un test ( ? ) la CCJ, se pare că esti definitiv.

Alte discuții în legătură

Consilier juridic definitiv dragi colegi consilieri juridici, care doriti sa intrati in avocatura si sunteti definitivi, am o intrebare pentru voi: cum ati dat examenul de definitivat? ... (vezi toată discuția)
Definitivat consilier juridic Juridika Juridika Buna ziua. As dori sa stiu daca inscrierea unui consilier juridic in Uniune dupa 7 ani de vechime in sistemul privat, mai atrage dupa sine sustinerea ... (vezi toată discuția)
Ce specializari juridice se pot exercita dupa facultate marciuc marciuc dupa absolvire ce poti deveni ca apoi sa dai la inm dupa 5 ani?pt examen de notari trebuie sa dai dupa 5 ani ?inafara de avocat ce mai poti fi?stagiatura se ... (vezi toată discuția)