Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Casa de marcat pentru comert cu tamplarie PVC catre ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Casa de marcat pentru comert cu tamplarie PVC catre clienti persoane fizice

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea problema:
O Intrepridere Individuala cu obiect de activitate "Comert cu ridicata al materialului lemnos, etc"(CAEN 4673) , care vinde tamplarie pvc cu geam termoizolant catre clienti persoane fizice, dar nu depoziteaza, nu transporta si nu monteaza marfa(cumpara aceste servicii), are nevoie de casa de marcat?
Iar o alta intrebare pentru care as dori un raspuns:
Daca se face factura, se poate stipula ca tine loc de contract?
Multumesc mult.
Pentru vanzarile catre populatie aveti nevoie de casa de marcat.