Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... CURSUL PROCESULUI DE IESIRE DIN INDIVIZIUNE
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

CURSUL PROCESULUI DE IESIRE DIN INDIVIZIUNE

Va rog sa-mi spuneti . Dupa audierea martorilor , dupa interogatorii si expertiza tehnica , urmeaza pronuntarea ? Intre pronuntare si cele enumerate mai sus mai este o sedinta de concluzii ? Acestea se fac in scris de catre fiecare parte ? Doresc sa stiu pentru a ma pregati . Multumes .
dupa administrarea probelor, se pun concluziile pe fond si urmeaza sa ramana dosarul in pronuntare. puteti cere amanarea pronuntarii ca sa depuneti concluzii scrise:)
da am inteles inseamna ca mai sunt 3 infatisari maximum - : martori i, nterogatorii , expertiza si cam gata . asa este ?
Teoretic audierea martorii si luarea interogatoriului se face la un singur termen, insa nu obligatoriu.

De asemenea, cauza poate suferi mai multe amanari ca urmare a neefectuarii expertizei, a formularii obiectiunilor la expertiza Daca aceste obiectiune se admit se va mai acorda cel putin inca un termen de judecata.