Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Stampilarea foaie de parcurs
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Stampilarea foaie de parcurs

Buna ziua, daca se poate, va rog sa ma lamureasca cineva legat de stampilarea foii de parcurs. Este obligatoriu stampilarea FP, daca ordinul de deplasare contine locatiile ? Am situatii in care se uita a se stampila sau sunt locuri unde nu se pun stampile(finate, trezorerii ,banci ) Va multumesc anticipat!
Conform normelor metodologice, in vederea exercitării dreptului de deducere a taxei orice persoană impozabilă trebuie să deţină documentele prevăzute de lege pentru deducerea taxei şi să întocmească foaia de parcurs care trebuie să conţină cel puţin următoarele informaţii: categoria de vehicul utilizat, scopul şi locul deplasării, kilometrii parcurşi, norma proprie de consum carburant pe kilometru parcurs.
Stampilarea foilor nu apare ca element obligatoriu!