Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării Credit Prima Casa
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

Credit Prima Casa

Buna seara
m-am interesat si eu de programul Prima Casa. Am si gasit un apartament potrivit, dar nu stim in ce sa luam creditul. In euro ar fi mai bine, pt ca rata ar fi cu 100 lei mai putin, dar nu stiu cum va evalua cursul euro. In lei as fi mai sigura. :(
Ce credeti, dupa parerea Dvs, care ar fi solutia potrivita:euro sau lei?

Va multumesc anticipat!
Parerea mea este sa luati creditul in lei. Veti avea de platit zeci de ani.
Peste cativa ani puteti refinanta creditul.