avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 163 soluții astăzi
Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării Credit Prima Casa
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

Credit Prima Casa

Buna seara
m-am interesat si eu de programul Prima Casa. Am si gasit un apartament potrivit, dar nu stim in ce sa luam creditul. In euro ar fi mai bine, pt ca rata ar fi cu 100 lei mai putin, dar nu stiu cum va evalua cursul euro. In lei as fi mai sigura. :(
Ce credeti, dupa parerea Dvs, care ar fi solutia potrivita:euro sau lei?

Va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Daniela Bolog , Consultant credite si finantari 09:45, 10 Aprilie 2013
Parerea mea este sa luati creditul in lei. Veti avea de platit zeci de ani.
Peste cativa ani puteti refinanta creditul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Refinantare credit prima casa nicoles23 nicoles23 Buna ziua , as dori sa stiu daca pot refinanta un credit prima casa in lei cu unul ipotecar/imobiliar in euro? (vezi toată discuția)
Credit ipotecar cu probleme !!! tootsy88 tootsy88 Buna ziua. Am sa fiu cat se poate de scurta. Am un credit ipotecar pe alta locuinta decat cea in care stau. Nu mai pot plati ratele si doresc sa o cedez ... (vezi toată discuția)
Ratele la credite la cursul contractarii-hotararea cjue din 30.04.2014 Antoanela Geaman Antoanela Geaman [b]Printr-o Hotarare recenta a Curtii de justitie a Uniunii Europene, din 30 aprilie 2014 ,aceasta a decis ca pot fi apreciate ca si clauze abuzive cele ... (vezi toată discuția)