Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... retete pentru baieti
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

retete pentru baieti

am un crap de...zic doua kile..
nu-l vreau prajit..mi-ar placea la cuptor!
un coleg zice sa-l invelesc/umplu de sare...si apoi curat pielea cu tot cu sare si cica-i tare delicios:frantic:
Condimente, legume , câteva felii de lămâie, un pahar cu vin alb , ulei și apă. In folie sau fara. Poti sa-i faci un sos din: lapte , făină , unt , sare piper (topești untul , adaugi făina , apoi laptele până când ai consistența aluatului de clătite). Poți pune și suc de lămâie.

Cind ceapa se caleste,fara sa o arzi,se pun 5-6 rosii taiate feliute subtiri,foi de dafin(1-2) cimbru si putin piper +sare.Cind acestea s-au calit bine,se pune pestele deasupra lor,si se apasa putin pentru a nu sta mult deasupra.....Tava sau cratita...se baga la cuptorul incins...
Pofta buna!;)

[Editat - purtati discutia asta pe privat, va rog]
Admin, administrator
mda...o brambureala de la toate....
o sa-l prajesc ...si mai vadem.....
mai am in congelator niste coaste de porc de la tara, intestine si ceva ficat..
Atunci, fa-i un mujdei sanatos!
Pofta mare!
Pai daca zici ca este " brambureala",prajeste pestele si gata.Fa-ti un mujdei de usturoi cu lamiie ( cremos)...si ai terminat cu bucatareala...:thumbup::tomato: