Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Calatorie in Canada - procedura viza
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Calatorie in Canada - procedura viza

Buna ziua,asi avea nevoie de o informatie.Sunt cetatean maghiar si sunt rezident in Germania,in luna iulie fiul meu se casatoreste in Canada si am inteles ca ptr a putea calatorii in Canada trebuie sa anunt la ambasada.Imi poate spune cineva cum trebuie sa procedez? Va multumesc anticipat
Ca si cetatean maghiar aveti dreptul de a vizita Sua si Canada prin Visa Waiver fara viza, insa nu aveti drept de munca.
Va multumesc ptr raspuns dar eu nu doresc sa raman in Canada,merg doar la nunta fiului meu.Vroiam doar sa stiu cum trebuie sa procedez ptr ca am inteles ca trebuie sa anunt autoritatile canadeze de intentia mea de a merge in Canada
RODICASZANTO, utilizator
In cazul Canadei, cetatenii maghiari nu au nevoie de a obtine o viza si nici sa anunte sosirea inainte (SUA are ESTA). Aveti nevoie de pasaport valabil maghiar si bilet de intoarcere.
Incercati sa luati legatura cu Ambasada Canadei din Germania ... ei va pot spune mai exact ce aveti de facut
[ link extern ]
va multumesc