Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Aprovizionare magazin online din strainatate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Aprovizionare magazin online din strainatate

Buna ziua! As dori sa stiu daca am un magazin online pot sa comand marfa de pe site-uri din afara (gen ebay, amazon) si sa le revand in ro? Apoi cum cumpar aceste produse pe firma mea (imi trebuie o factura pentru respectivele produse banuiesc)?
Se poate face cont paypal pe firma si cum fac sa inregistrez aceste plati in contabilitate!
Multumesc!
Buna,
As vrea sa stiu daca ai reusit sa gasesti raspuns la intrebarile tale. Vreau si eu sa deschid un magazin online, dar inainte de toate as vrea sa stiu daca e legal sa cumpar produse de pe Amazon si sa le vand pe site-ul meu.
Multumesc!