Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... construirea soproanelor,magaziilor,etc
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

construirea soproanelor,magaziilor,etc

in 2009 am construit peste un cotet de porci din boltari,un sopronpa stalpi de lemn,capriori si cu pereti de scandura-blana,acoperita cu tigla,si jos placa de beton,,fara temelie,trebuie autorizatie,dupa 4 ani ma mai amendeaza cineva?am alta satra-sopron pe furci-stalpi de lemn ingropati,pereti de scandura-blana,acoperita cu tigla,constructie din 2012,tot fara autorizatie,ma amendeaza cineva?...gard facut in 2009 pe teava de fier,plasa impletita,si jos temelioara de cca 25 cm.fara autorizatie,se prescrie amenda?
In caz ca va reclama cineva si acel cineva demonstreaza ca dvs. ati ridicat constructia, se poate sa primiti amenda......