Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... asistent farmacist sef
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

asistent farmacist sef

Un asistent medical de farmacie sef poate avea jumatate de norma,in conditiile in care are patron si el este angajat la firma respectiva?Precizez ca este pensionat pe caz de boala si ar vrea sa lucreze cu jumatate de norma.
Ce grad de invaliditate are ?
2,cu drept de munca la 4 ore.
katena a scris:

2,cu drept de munca la 4 ore.

Printre persoanele care pot cumula pensia cu veniturile realizate dintr-o activitate profesionala, indiferent de nivelul veniturilor respective se numara pensionarii pentru limita de varsta si pensionarii de invaliditate de gradul III.
Prin urmare, pensionarii de invaliditate de gradul II nu pot cumula pensia cu salariul.