avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 602 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Autorizare PFA - e obligatorie inregistrarea in ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Autorizare PFA - e obligatorie inregistrarea in registrul comertului?

Vreau sa-mi deschid un PFA? Este obligatoriu sa ma inregistrez la ORC? Exista vreo reglementare in acest sens?

Va multumesc,
Cel mai recent răspuns: adriea2007 , utilizator 08:27, 11 Aprilie 2013
Da, este obligatoriu. Verificati pe site-ul orc.
Mulumesc. Problema este urmatoarea. De cand s-a impus obligativitatea inregistrarii la ORC. Din ce an?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pasi creare pfa ContSters235309 ContSters235309 Buna ziua, Daca doresc sa deschid un PFA fara salariati si fara activitate deocamdata, 1. care sunt pasii (nu ma intereseaza documentele pe care trebuie ... (vezi toată discuția)
Este legal ca orc si ministerul de finante sa publice pe internet si vanda informatii personale ale pfa ang-2012 ang-2012 Acum 4 ani mi-am infiintat PFA. Dupa un an de activitate am suspendat si am radiat PFA-ul. Acum cateva zile m-am cautat pe google si spre surprinderea mea ... (vezi toată discuția)
Dizolvare srl madalinavaleria madalinavaleria Buna ziua! Am un SRL infiintat in anul 2008. Nu am desfasurat niciun fel de activitate. Firma este pe 0. In 2009 firma a fost suspendata. In prezent pe ... (vezi toată discuția)