Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Autorizare PFA - e obligatorie inregistrarea in ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Autorizare PFA - e obligatorie inregistrarea in registrul comertului?

Vreau sa-mi deschid un PFA? Este obligatoriu sa ma inregistrez la ORC? Exista vreo reglementare in acest sens?

Va multumesc,
Da, este obligatoriu. Verificati pe site-ul orc.
Mulumesc. Problema este urmatoarea. De cand s-a impus obligativitatea inregistrarii la ORC. Din ce an?