avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 113 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Adeverinta sediu social in alt judet
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Adeverinta sediu social in alt judet

Buna ziua,

As vrea sa mut sediul unei societati comerciale (deja infiintata) dintr-un judet in altul.
Intrebarile mele sunt:
1. mai este in vigoare prevederea legala privind adeverinta de sediu social de la finante?
2. daca da, de la care Directie generala a finantelor publice o obtin? De la judetul primitor (unde mut firma), sau se poate cumva obtine din judetul unde este sediul actual (daca pot sa obtin de la sediul actual scutesc o delegatie).

Multumesc mult!
Cel mai recent răspuns: Florian Turlete , Avocat 08:38, 16 Aprilie 2013
Toate actele se depun la ORC de la sediu actual, inclusiv mapa pentru sediu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Transfer firma dintr-un judet in altul anitsirc anitsirc Buna! Pot sa am firma pe un judet si sa desfasor activitate si in alte judete? Cum se face transferul firmei dintr-un nudet in altul? Ma intereseaza sa ... (vezi toată discuția)
Ctr comodat pt infiintare srl-inregistrat la anaf? adela05 adela05 Am un contract de comodat, pentru sediul social al unei societati care urmeaza sa se infiinteze. Acest contract trebuie inregistrat la Administratia Fianciara? (vezi toată discuția)
Mutare sediu social firma in alt judet Profesional New Consult Profesional New Consult Cine ma poate ajuta si pe mine cu detalii in legatura cu mutarea sediului unei societati comerciale dintr-un judet in altul. As prefera detalii de la cei ce au ... (vezi toată discuția)