Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Adeverinta sediu social in alt judet
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Adeverinta sediu social in alt judet

Buna ziua,

As vrea sa mut sediul unei societati comerciale (deja infiintata) dintr-un judet in altul.
Intrebarile mele sunt:
1. mai este in vigoare prevederea legala privind adeverinta de sediu social de la finante?
2. daca da, de la care Directie generala a finantelor publice o obtin? De la judetul primitor (unde mut firma), sau se poate cumva obtine din judetul unde este sediul actual (daca pot sa obtin de la sediul actual scutesc o delegatie).

Multumesc mult!
Toate actele se depun la ORC de la sediu actual, inclusiv mapa pentru sediu.