Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silitã- preschimbare termen
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silitã- preschimbare termen

Buna ziua,
Daca am făcut contestatie la executare silită,iar termenul a fost stabilit in Octombrie ,am făcut inclusiv preschimbare de termen,insa a fost respinsă cererea...se poate executa imobilul pana in Octombrie ?
Buna ziua,

Teoretic, da, se poate vinde pana atunci.
Si aceste condiții ,ce se poate face?
~ Conținut șters la cerere ~
Are dreptate dl avocat, fostul meu coleg de facultate. Trebuie sa platiti o cautiune de 10% din valoarea imobilului sau a creantei ( se ia in considerare suma mai mica)pentru a putea obtine suspendarea executarii silite.
Daca aveti venituri sub 300 lei, pe membru de familie, puteti obtine scutirea de la obligatia de plata a cautiunii.

Succes!
ContSters214341, utilizator
Am introdus si acea cerere ,insa a fost respinsă ,inclusiv am plătit cautiunea de 10% din val imobilului la cumpărare .chiar nu mai știu ce soluție mai am...