Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract perioada determinata

buna ziua, va rog frumos sa ma ajutati am un angajat pe perioada determinata din 05.01.2013 pana 31.12.2013 conducerea a hotarat modificarea contractului pe perioada nedeterminata prin decizie interna data in data de 15.04.2013, ca incepand cu data de 01.05.2013 se poate modifica pe perioada nedeterminata daca nu a expirat perioada contractului pe determinata?
si a doua intrebare daca se poate cum se inregistreaza in revisal, multumesc
1. Prin act aditional la CIM modificati "Durata contractului" din "determinata" in "nedeterminata" incepand cu data de 01.05.2013.

2. In Revisal faceti modificarea din "determinata" in "nedeterminata".

multumesc dar cu ce data fac modificarea in revisal
Modificarea se va face cu data de 01.05.2013 = data de la care isi produce efectele modificarea duratei ...

Completarea si transmiterea REVISAL-ului se poate face in termen de 19 zile lucratoare de calculate de la data de 01.05.2013.