Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Nu mai am contul poprit, s-au sters datoriile?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Nu mai am contul poprit, s-au sters datoriile?

Buna ziua

Astazi am fost pe la banca sa ma interesez de contul meu bancar pe care am avut poprire din anul 2009.Cei de la banca mi-au spus ca nu am nici o poprire...Se poate asa ceva? Eu nu am avut cum sa-mi platesc datoria catre ei si nu inteleg de ce nu mai am poprire? Cine a ridicat-o?
Va rog daca stie cineva sa-mi raspunda,pentru ca nu mai inteleg nimic...Va multumesc!

Mai este cineva de pe acest forum in situatie similara?
ContSters288491, utilizator
Si vreti sa aveti din nou poprire pe conturi ?

"Executarea silita inceteaza : daca s-a realizat integral obligatia prevazuta in titlul executoriu, daca executarea nu mai poate fi efectuata ori continuata din cauza lipsei de bunuri, daca creditorul a renuntat la executare sau daca a fost desfiintat titlul executoriu."
Daca vreti sa stiti exact de ce si banca nu v-a putut lamuri, puteti sa vorbiti cu executorul care a dispus infiintarea popririi pe conturi.
Bineinteles ca nu doresc sa am poprire pe cont,doar ca nu inteleg cum este posibil.Voi face mai multe investigatii...daca tot s-a ridicat poprirea,nu trebuia sa fiu si eu anuntata de cel care a dispus ridicarea ei?