Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... ordonanta infirmare NUP
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

ordonanta infirmare NUP

Buna ziua. Am primit o ordonanta de infirmare NUP, la 9 luni dupa emiterea acestuia, data de procurorul ierarhic superior celui de caz, dispusa in baza art. 64 alin. 3 din legea 303/2004 :O. Din moment ce corect era art. 64 alin 3 din legea 304/2004 va intreb daca aceasta greseala atrage dupa sine nulitatea ordonantei. Multumesc anticipat pentru raspuns!
Cand ati primit ordonanta?
Nici vorba, este o eroare materiala, se poate rectifica conf. art.195.c.p.p. daca considerati necesar.
Multumesc!