avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... proces verbal de predare primire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

proces verbal de predare primire

Buna ziua.
Am si eu o intrebare?
Am cumparat un ap si vanzatorul vrea sa mil predea inainte de a fi gata cf-urile cu un proces verbal de predare primire.
Poate sa imi spuna cineva daca sa il rpimesc sau nu?O zis ca sa il iau acuma si cand o sa mergem la notar o sa fie si cf-urile?
Este ceva smecherie?


Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Aurelian Cîcu , Consilier juridic 00:07, 28 Februarie 2009
nu inteleg ce reprezinta "cf"
Da puteti primi apartamentul dar in procesul verbal de predare primire sa inscrieti obligatia vanzatorului de a obtine cf.
CF=EXTRAS DE CFARTE FUNCIARA
septimiubujgoi a scris:

nu inteleg ce reprezinta "cf"


Cf = carte funciara
Vi-l poate preda prin pv insa trebuie sa tineti cont de obligatia vanzatorului de a face CF in vederea vanzarii pe cheltuiala sa sau functie de negocieri.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Antecontract apartament in constructie Cuvunu Cuvunu Buna ziua, Am incheiat un antecontract cu un dezvoltator pers fizica ptr un apartament in faza de constructie, imobilul este la rosu momentan, termenul de ... (vezi toată discuția)
Act vanzare-cumparare? 1uly 1uly As dori sa cumpar o casa si nu stiu cum este cel mai sigur sa procedez.Mentionez ca dispun de toata suma de bani necesara cumpararii,insa nu stiu daca trebuie ... (vezi toată discuția)