Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... proces verbal de predare primire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

proces verbal de predare primire

Buna ziua.
Am si eu o intrebare?
Am cumparat un ap si vanzatorul vrea sa mil predea inainte de a fi gata cf-urile cu un proces verbal de predare primire.
Poate sa imi spuna cineva daca sa il rpimesc sau nu?O zis ca sa il iau acuma si cand o sa mergem la notar o sa fie si cf-urile?
Este ceva smecherie?

Va multumesc
nu inteleg ce reprezinta "cf"
Da puteti primi apartamentul dar in procesul verbal de predare primire sa inscrieti obligatia vanzatorului de a obtine cf.
CF=EXTRAS DE CFARTE FUNCIARA
septimiubujgoi a scris:

nu inteleg ce reprezinta "cf"

Cf = carte funciara
Vi-l poate preda prin pv insa trebuie sa tineti cont de obligatia vanzatorului de a face CF in vederea vanzarii pe cheltuiala sa sau functie de negocieri.