Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit pe venituri microintreprindere
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit pe venituri microintreprindere

Daca de la 1 februarie 2013 am devenit microintreprindere ca urmare a faptului ca cifra de afaceri pe 2012 a fost inferioara sumei de 65000 euro, trebuie sa depun si decl. 010 sau s-a facut modificarea din oficiu? Si daca nu am depus decl.101 pentru luna ianuarie 2013 mai pot sa o depun acum?

Va multumesc.
Trebuia sa depuneti declaratia 010 cu modificari la impozitul pe profit si impozitul pe venitul microintreprinderilor pana pe 25 martie.
Pentru declaratia 101 puteti sa depuneti si acum pentru anul 2012 si pentru perioada ianuarie 2013 dar va va penaliza.