Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Firma noua de transport intern si international
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Firma noua de transport intern si international

Buna seara!
am o mica nelamurire... la o firma de transport intern si international nou infiintata, pentru a face licenta de transport e necesar ca in momentul in care depui actele pt licenta sa ai deja angajata o persoana desemnata? care sunt actele necesare la arr pentru eliberarea unei licente de transport la o firma nou infiintata?
Trebuie să existe o persoană desemnată la momentul depunerii actelor pentru emiterea licenţei de transport.
Actele necesare şi procedura de obţinere a licenţei de transport sunt reglementate de Ordinul ministrului transporturilor si infrastructurii nr 980/2011 şi OG nr. 27/2011 privind transporturile rutiere.