Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Consemnare cautiune
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Consemnare cautiune

Legea insolventei Art.33 (3) "La cererea debitorului, judecătorul-sindic îi poate obliga pe creditorii care au introdus cererea să consemneze, în termen de 5 zile, la o bancă, o cauţiune de cel mult 10% din valoarea creanţelor."
Intrebarea mea este: cererea de consemnare a cautiunii trebuie sa faca parte din contestatia asupra starii de insolventa sau se face in mod separat?
Multumesc anticipat.
Prin contestatie.