avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 711 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Raportari anuale
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Raportari anuale

La o societate care a optat pentru exercitiu financiar diferit de anul calendaristic si anume: 01.06.2012-30.06.2013, fiind primul an. Din legislatia studiata am inteles ca trebuie sa depun raportari anuale la 31.12.2012, (s1004 -anaf), si ca anexe la aceste rapotari doar o nota informativa privind situatia societatii. As aprecia daca m-ati ajuta cu informatii privind aceasta situatie, si anume:
- trebuie notele explicative si la 31.12.2012 sau doar cand se va inchide anul financiar?
- cum se va face d101?
- cum se va face repartizarea rezultatului?
-daca puteti sa-mi dati si alte informatii... cu privire la astfel de societati.

multumesc

Alte discuții în legătură

Bilant inchidere firma LIVIU NISTEA LIVIU NISTEA O firma care a fost suspendata 3 ani, si-a reluat activitatea si acum doreste incetarea activitatii. Cum se intocmeste bilantul de inchidere? Multumesc mult! (vezi toată discuția)
Bilant on line George Moraru George Moraru Am inteles ca se pot depune bilanturi on-line cu semnatura digitala. Dar notele si alte declaratii se depun in format zip nu mai mare de 10 MB. A aflat cineva ... (vezi toată discuția)
Depunere bilant 30.06.2014 marin83 marin83 sa inteleg ca daca societatea are cifra de afaceri sub 220 000 lei nu depune bilantul la 30,06,2014? (vezi toată discuția)