Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Bilant necorelat cu Formularul 30
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Bilant necorelat cu Formularul 30

Buna ziua,

Am depus un bilant pt un SRL gresit, in sensul ca datoriile din formularul 10 nu sunt corelate cu formularul 30. Am avut credite bancare pe termen lung si aceasi suma mi-a pus-o programul si la dobanzi pt creditele pe termen scurt, iar eu nu am observat, pana azi, cand am mai facut o verificare de rutina.
L-am depus online si am primit recipisa fara erori de validare.
Stiu ca nu pot sa depun rectificativa la bilant dar trebuie sa corectez neaparat eroarea. Bilantul este pentru banca.

Va rog foarte mult sa imi dati niste idei cum as putea sa rezolv problema.

Am vazut pe [ link extern ] ?

Va multumesc frumos!
O seara placuta!
Eu cred ca se mai poate depune inca o data, doar vedeti daca vi-l accepta sistemul, in sensul daca primiti recipisa cu validarea. Se considera depus ultimul pt care a veti recipisa valida.

Am redupus pt o firma dar redepunerea era inainte de 30.05.2013.

Totusi sa nu fie considerat depus peste termen acest ultim bilant.
Ioan Petru Butariu, Contabil