avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 427 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Bilant necorelat cu Formularul 30
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Bilant necorelat cu Formularul 30

Buna ziua,

Am depus un bilant pt un SRL gresit, in sensul ca datoriile din formularul 10 nu sunt corelate cu formularul 30. Am avut credite bancare pe termen lung si aceasi suma mi-a pus-o programul si la dobanzi pt creditele pe termen scurt, iar eu nu am observat, pana azi, cand am mai facut o verificare de rutina.
L-am depus online si am primit recipisa fara erori de validare.
Stiu ca nu pot sa depun rectificativa la bilant dar trebuie sa corectez neaparat eroarea. Bilantul este pentru banca.

Va rog foarte mult sa imi dati niste idei cum as putea sa rezolv problema.

Am vazut pe [ link extern ] ?

Va multumesc frumos!
O seara placuta!
Cel mai recent răspuns: Ioan Petru Butariu , Contabil 11:25, 4 Iunie 2013
Eu cred ca se mai poate depune inca o data, doar vedeti daca vi-l accepta sistemul, in sensul daca primiti recipisa cu validarea. Se considera depus ultimul pt care a veti recipisa valida.

Am redupus pt o firma dar redepunerea era inainte de 30.05.2013.

Totusi sa nu fie considerat depus peste termen acest ultim bilant.
Ultima modificare: Marți, 4 Iunie 2013
Ioan Petru Butariu, Contabil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

D100 ndeea ndeea Am descarcat si depus ieri 24.07.2018 formularul D100 pentru impozit micro de 1% si doar azi 25.07.2018 am reusit sa descarc recipisa in care mi-a aparut ... (vezi toată discuția)
Bilant gresit kamy_nora kamy_nora Buna ziua, La F10 randul 13 si F30 randul 126, am trecut 2700 lei mai mult. Automat nu mai pica activul cu pasivul. Nu am observat greseala, pana nu m-au ... (vezi toată discuția)
Declaratie unica pfi Alina Constantin Alina Constantin Buna ziua, Am SPV-UL activat si dupa nenumarate incercari nereusite de depunere a Declaratiilor Unice ( Rectificativa pentru 2018 si Veniturile Estimate ... (vezi toată discuția)