avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 454 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Bilant gresit
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Bilant gresit

Buna ziua,

La F10 randul 13 si F30 randul 126, am trecut 2700 lei mai mult. Automat nu mai pica activul cu pasivul. Nu am observat greseala, pana nu m-au sunat cei de la Banca unde am o linie de credit. Bilantul l-am depus acum o luna. Ce este de facut? Pot depune o rectificativa ?

Multumesc !
Cel mai recent răspuns: kamy_nora , utilizator 14:29, 11 Octombrie 2015
Buna ziua,
Am aceiasi problema si nu stiu cum sa o rezolv .
Multumesc anticipat celor care ne pot da un sfat.
Buna ziua,

Am refacut bilantul si l-am depus online. Am primit recipisa : Nu exista erori de validare
. Am inteles ca nu este nici o problema, pt. ca bilantul este din 2015, nu este din alt an.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Eroare bilant pvcc pvcc Buna ziua. Am depus un bilant la 31.12.2013 care, de altfel, a fost validat corect de catre programul PDF, insa la depunerea lui pe site-ul ANAF (pe ... (vezi toată discuția)
Bilant necorelat cu formularul 30 ByaDolo ByaDolo Buna ziua, Am depus un bilant pt un SRL gresit, in sensul ca datoriile din formularul 10 nu sunt corelate cu formularul 30. Am avut credite bancare pe ... (vezi toată discuția)
Corectie bilantul depus eronat. 629 629 Buna ziua, La intocmirea bilantului la 30.06.2014 cand am preluat datele din bilantul la 31.12.2013 pentru F10 am sesizat ca am neconcordante in intocmirea ... (vezi toată discuția)