Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

va rog sa-mi spuneti ce procent dupa succesiunea dupa sotul meu voi avea eu ca sotie .cele 3 fete majore au renuntat la succesiune in favoarea mea si a unui copil minor. vreau sa stiu cat va avea copilul minor si cat eu ca sotie mostenitoare. multumesc.
Dumneavoastra va revine o cota legala de 1/4 (un sfert) din mostenire, restul se cuvine copilului.
Ulpianus, utilizator