avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 345 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Intocmire situatii financiare ONG
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Intocmire situatii financiare ONG

Buna ,daca ma poate ajuta cineva cu niste informatii asi vrea sa stiu :
cum se tine contabilitatea la ong-in partida simpla sau dubla
ce declaratii trebuie sa depunem
ce versiune la bilant sa folosim pt 2011 si 2012
multumesc !
Cel mai recent răspuns: mihaelastir , utilizator 08:30, 9 Mai 2013
Daca nu ati depus bilantul pentru ong-ul dvs, in primul. rand trebuie sa apelati la un expert contabil pentru a-l semna si intocmi .

www.avocatnet.ro/content/for...

aici aveti mai multe discutii despre intocmirea bilantului.

Exista pe acest forum destul de multe subiecte despre ONG-uri, doar trebuie sa apelati la "butonul" cautare in forum.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Situatii financiare anuale vornicuelena vornicuelena Asociatiile de locatari sunt obligate sa depuna bilant anual si daca da , unde se depune : la finante, registru comertului......? (vezi toată discuția)
Bilant ong tiavv tiavv Buna ziua. Anul trecut am infiintat cu cativa colegi, o asociatie studenteasca, un ONG. Exista un bilant contabil, sau alte declaratii pe care ar trebui sa le ... (vezi toată discuția)
Care este cel mai utilizat program de contabilitate CONSULTING TRADUCERI JURIDICE 0735643109 CONSULTING TRADUCERI JURIDICE 0735643109 optez ptr saga insa as dori sa stiu cu ce programe se mai lucreaza mai usoare ptr o firma care nu are gestiune, nu are un volum asa mare de facturi, ce imi ... (vezi toată discuția)