Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale deschidere punct de lucru pe santier
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

deschidere punct de lucru pe santier

Buna ziua
Doresc sa deschid un punct de lucru pe un santier .Ca "dovada de spatiu",avand in vedere ca nu exista un contract de inchiriere sau de vanzare -cumparare ,ce pot prezenta la ONRC ?Trebuie sa prezint contractul de prestari servicii unde se arata adresa viitorului punct de lucru?
Am mai deschis puncte de lucru dar nu pe santier .In celelalte cazuri exista contract de inchiriere ,vanzare -cumparare ,comodat dar aici ,prestam doar servicii pe acel santier .E nevoie de declarare punct de lucru ?
Multumesc
Nu e nevoie de punct de lucru. Trebuie doar sa declarati la ORC codurile caen aferente activitatilor desfasurate cu mentiunea ca aceste activitati se vor desfasura la beneficiari
stiu ca nu e nevoie ,dar in cazul in care se doreste deschiderea unui punct de lucru ,ce act pot duce la ONRC pentru deschidere ?
Multumesc mult pentru raspuns
In mod obligatoriu aveti nevoie de un act care sa ateste dreptul de folosinta a terenului: contract de comodat, inchiriere, concesiune, etc. Nu puteti sa deschideti punct de lucru pe un spatiu ce nu va apartine daca proprietarul nu este de acord, iar acordul lui se transpune in actele mentionate mai sus.
multumesc mult