Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare unitate bugetara
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare unitate bugetara

Buna ziua! Am o intrebare in ceea ce priveste posturile unice aflate intr-o unitate bugetara, respectiv postul de sef serviciu tehnic, care nu a fost ocupat de 5 ani si am dori sa-l scoatem la concurs.In ce masura este posibil acest lucru?Posturile unice pot fi tinute blocate?
Multumesc frumos pentru raspuns!
Numai bine!