Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... MO 1211
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

MO 1211

va rog sa ma ajutati cu MO 1211/16.12.2004. Va multumesc
M. Of. nr. 1211 / 16 dec. 2004
Monitorul Oficial nr. 1211/2004

D E C R E T E

1.110. — Decret privind conferirea Ordinului national Steaua Romaniei in grad de Cavaler

1.124. — Decret pentru eliberarea din functie a unor magistrati

1.125. — Decret pentru supunerea spre aprobare Parlamentului a aderarii Romaniei la Tratatul international privind resursele genetice vegetale pentru alimentatie si agricultura, adoptat la Roma la 3 noiembrie 2001

1.126. — Decret privind supunerea spre ratificare Parlamentului a Protocolului aditional la Conventia pentru protejarea persoanelor fata de prelucrarea automatizata a datelor cu caracter personal, cu privire la autoritatile de control si fluxul transfrontalier al datelor, adoptat la Strasbourg la 18 noiembrie 2001

1.127. — Decret privind supunerea spre ratificare Parlamentului a Protocolului nr. 14 la Conventia pentru apararea drepturilor omului si a libertatilor fundamentale, adoptata la Roma la 4 noiembrie 1950, cu privire la modificarea sistemului de control al Conventiei, adoptat la Strasbourg la 13 mai 2004

1.128. — Decret privind conferirea Ordinului national Pentru Merit in grad de Ofiter

1.129. — Decret privind conferirea Ordinului national Pentru Merit in grad de Comandor

HOTARARI ALE GUVERNULUI ROMANIEI

2.312. — Hotarare privind suplimentarea bugetului Ministerului Sanatatii din Fondul de rezerva bugetara la dispozitia Guvernului, prevazut in bugetul de stat pe anul 2004

2.315. — Hotarare privind suplimentarea bugetului Ministerului Culturii si Cultelor din Fondul de rezerva bugetara la dispozitia Guvernului pe anul 2004

ACTE ALE ORGANELOR DE SPECIALITATE ALE ADMINISTRATIEI PUBLICE CENTRALE

786/440. — Ordin al ministrului de stat, ministrul economiei si comertului, si al ministrului de stat, ministrul administratiei si internelor, pentru modificarea Ordinului ministrului industriei si resurselor si al ministrului administratiei publice nr. 265/503/2001

1.558. — Ordin al ministrului transporturilor, constructiilor si turismului pentru aprobarea Regulamentului privind atestarea conformitatii produselor pentru constructii

*

Rectificari

Intrati pe www.legestart.ro si gasiti imediat tot ce cautati.
namiru a scris:

va rog sa ma ajutati cu MO 1211/16.12.2004. Va multumesc

ce act normativ cauti ?
elis a scris:

namiru a scris:

va rog sa ma ajutati cu MO 1211/16.12.2004. Va multumesc

ce act normativ cauti ?

ordinul 1558
Va redau Ordinul solicitat, dar nu va e de folos ca nu are anexa. Trebuie sa o procurati separat.

În conformitate cu prevederile art. 15 şi ale art. 21 alin. (5) din Hotărârea Guvernului nr. 622/2004 privind stabilirea condiţiilor de introducere pe piaţă a produselor pentru construcţii,
în temeiul prevederilor art. 38 alin. 2 din Legea nr. 10/1995 privind calitatea în construcţii, cu modificările ulterioare, ale art. 2 pct. 45 şi ale art. 5 alin. (4) din Hotărârea Guvernului nr. 412/2004 privind organizarea şi funcţionarea Ministerului Transporturilor, Construcţiilor şi Turismului,

ministrul transporturilor, construcţiilor şi turismului emite următorul ordin:

Art. 1. - Se aprobă Regulamentul privind atestarea conformităţii produselor pentru construcţii, prevăzut în anexa*) care face parte integrantă din prezentul ordin.
__________
*)Anexa se publică ulterior în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 1.211 bis în afara abonamentului şi se poate achiziţiona de la Centrul pentru relaţii cu publicul al Regiei Autonome "Monitorul Oficial", Bucureşti, şos. Panduri nr. 1.

Art. 2. - Consiliul tehnic permanent pentru construcţii va urmări punerea în aplicare a prevederilor prezentului ordin.
Art. 3. - Prezentul ordin intră în vigoare la aceeaşi dată cu Hotărârea Guvernului nr. 622/2004 privind stabilirea condiţiilor de introducere pe piaţă a produselor pentru construcţii şi se va publica în Monitorul Oficial al României, Partea I.
Art. 4. - La data publicării prezentului ordin se abrogă Ordinul ministrului lucrărilor publice, transporturilor şi locuinţei şi al ministrului industriei şi resurselor nr. 165/92/2003 pentru aprobarea Regulamentului privind atestarea conformităţii produselor pentru construcţii, publicat în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 185 şi nr. 185 bis din 25 martie 2003.

p. Ministrul transporturilor, construcţiilor şi turismului,
Traian Panait,
secretar de stat

Bucureşti, 26 august 2004.
Nr. 1.558.