Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita pensie de intretinere
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita pensie de intretinere

Buna ziua,
pentru o pensie de intretinere copil,daca debitorul nu este inregistrat la casa de pensii ca si angajat,se poate merge la executor pentru a obtine drepul copilului conf sentintei judecatoresti?
multumesc!
Se poate merge la executor, in orice situatie. important este ca debitorul sa aiba bunuri. Dar, mai bine faceti plangere penala, neplata termen de 2 luni a pensiei de intretinere este infractiune. Asta il face mai cooperabil pe tatal uituc.
ContSters214341, utilizator
Sau din contra, mai suparat si frustrat.