Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Insolventa

Daca o societate se afla in faliment, o mai pot actiona in instanta pentru debite restante?
Sau se suspenda totul pana la finalizarea procedurii de faliment?
Multumesc
NU.
Inscrieti-va la masa credala , daca sunteti in termen sa o mai faceti.
Daca din anumite motive, debitoarea aflata in faliment a omis sa va treaca pe lista creditorilor, puteti sesiza lichidatorul cu o cerere de repunere in termen, ramanand la aprecierea intantei admiterea sau nu a repunerii in termen.