avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 733 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Insolventa

Daca o societate se afla in faliment, o mai pot actiona in instanta pentru debite restante?
Sau se suspenda totul pana la finalizarea procedurii de faliment?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Adriana Stanica , Consilier juridic 10:32, 21 Mai 2013
NU.
Inscrieti-va la masa credala , daca sunteti in termen sa o mai faceti.
Daca din anumite motive, debitoarea aflata in faliment a omis sa va treaca pe lista creditorilor, puteti sesiza lichidatorul cu o cerere de repunere in termen, ramanand la aprecierea intantei admiterea sau nu a repunerii in termen.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Insolventa, debitorul nu include toti creditorii in lista alinbara alinbara Buna ziua, cum poate un creditor neinclus in lista, sa fie inclus la masa credala? In [i]\"lista numelor şi a adreselor creditorilor, oricum ar fi ... (vezi toată discuția)
Recuperare salarii restante de la soc aflata in insolventa! Mateias Loredana Mateias Loredana Buna ziua, Lucrez la o soc aflata in insolventa (pe parcurs sa aprobat planul de reorganizare al soc.)si am restante salariale in jur de 5 luni. As dori sa ... (vezi toată discuția)
Insolventa c_oana c_oana Cum imi pot recupera creanta de la o firma care si-a cerut insolventa si nu sa prezentat cu actele la lichidator?(tin sa mentionez ca am aflat de insolventa de ... (vezi toată discuția)