avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Front stradal minim pentru autorizatie de constructie
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Front stradal minim pentru autorizatie de constructie

In cazull in care vreau sa achizitionez un teren pe care vreau sa-mi construiesc o casa, care este frontul stradal minim pentru care primesc autorizatie de constructie?Unde este reglementat acest lucru?
Va multumesc?
Cel mai recent răspuns: Kyandra , moderator 17:38, 23 Mai 2013
9 metri liniari pentru casa in regim single si 12 metri lineari pentru duplex. Vedeti ordinul 839/2009 privind normele de aplicare a legii 50/1991 - autorizarea lucrarilor de constructii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se poate construi pe un teren de 9m deschidere. razvan_dochia2002 razvan_dochia2002 Terenul are 3200m dar doar 9 m deschidere la drum,este intravilan. (vezi toată discuția)
Demolare casa mine58 mine58 Buna ziua , Am mostenit o casa batraneasca si as dori sa o demolez, sa construiesc alta noua . Ce documente imi tebuie ca sa o demolez si care sunt taxele ... (vezi toată discuția)
O mare dilema daniela.ilea daniela.ilea Daca ma poate ajuta cineva ,detin o casa batraneasca cu un front stradal de 7 m dar in spate se lateste curtea ajungand la 13 m ,doresc sa construiesc o casa ... (vezi toată discuția)