Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Front stradal minim pentru autorizatie de constructie
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Front stradal minim pentru autorizatie de constructie

In cazull in care vreau sa achizitionez un teren pe care vreau sa-mi construiesc o casa, care este frontul stradal minim pentru care primesc autorizatie de constructie?Unde este reglementat acest lucru?
Va multumesc?
9 metri liniari pentru casa in regim single si 12 metri lineari pentru duplex. Vedeti ordinul 839/2009 privind normele de aplicare a legii 50/1991 - autorizarea lucrarilor de constructii.