Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare magazin
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare magazin

As dori sa deschid un magazin de birotica si papetarie, un minilaborator foto, ceva carti, jucarii, caiete, ghiozdane, etc.Deoarece lucrez in sisitemul bugetar, as vrea sa am si un angajat.Va rog sa-mi spuneti care este modalitatea cea mai simpla de infiintare(PFA, II, AF, SRL)?< adica vreau sa raman si cu ceva bani lunar, inca un salariu de bugetar. Care este diferenta dintre ele?Va multumesc.
Puteti infiinta PFA sau II, contabilitatea tinandu-se in partida simpla si sunt putine declaratii de depus la fisc.