avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 473 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare magazin
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare magazin

As dori sa deschid un magazin de birotica si papetarie, un minilaborator foto, ceva carti, jucarii, caiete, ghiozdane, etc.Deoarece lucrez in sisitemul bugetar, as vrea sa am si un angajat.Va rog sa-mi spuneti care este modalitatea cea mai simpla de infiintare(PFA, II, AF, SRL)?< adica vreau sa raman si cu ceva bani lunar, inca un salariu de bugetar. Care este diferenta dintre ele?Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: ContSters174925 , utilizator 09:18, 28 Mai 2013
Puteti infiinta PFA sau II, contabilitatea tinandu-se in partida simpla si sunt putine declaratii de depus la fisc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa sau af gabi21dutu gabi21dutu buna seara ....as avea cateva nelamuriri cu privire la PFA sau AF .As vrea sa deschid un magazin si as vrea sa stiu ce e mai bine sa infiintez,ce acte va ... (vezi toată discuția)
Asociatia familiala ??? sorinnel_25 sorinnel_25 In cazul unui magazin alimentar la tara ce este mai simplu sa faci? AF sau SRL? (vezi toată discuția)
Af sau srl ? avril_dor avril_dor Pentru a deschide o simigerie cu 2-3 angajati ar fi mai avantajos AF sau SRL? in ce consta diferenta dintre acestea, ma refer din punct de vedere financiar la ... (vezi toată discuția)