Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dosar penal pentru loviri si amenintari nesolutionat ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dosar penal pentru loviri si amenintari nesolutionat de 5 luni

buna ziua, as avea si eu o intrebare, fostului sot i s-a facut dosar penal in urma plangerii facute de mine si fetita pentru loviri si amenintari, dosarul este de 5 luni la parchet si inca nu s-a solutionat, in urma cu 2 saptamani am facut o cerere sa vad ce se intampla cu dosarul si inca nu am primit raspuns, unde altundeva as putea sa ma mai adresez sa vad ce se intampla si cat mai dureaza, mentionez ca dosarul este la Parchetul de pe langa Judecatoria Timisoara. Va multumesc!
71Ica, utilizator
Buna ziua,
Rabdare.
Acesta este indemnul meu.
Din pacate, parchetele sunt supraaglomerate si solutioneaza destul de greu dosarele.
av. Gabriel Klein Kiritescu
cata rabdare sa avem ca victime, ne-a agresat fizic acum ne agreseaza si psihic si nimeni nu ia nici o masura...??....va multumesc!
71Ica, utilizator
Buna ziua,
Formulati reveniri la acea plangere cu aratarea noilor agresiuni.
Puteti sa solicitati sprijinul parchetului de pe langa Tribunalul Timisoara solicitand urgentarea solutionarii cauzei.
av. Gabriel Klein Kiritescu
Adresati-va judecatoriei competente in vederea emiterii unui ordin de protectie, exista posibilitatea evacuarii temporare a sotului agresor.
dupa plangerile initiale, am m-ai facut inca una si o cerere de urmarire a dosarului, chiar am fost in audienta la procuror, insa d-na prim procuroare de servici nici macar nu a ascultat ce am avut de spus, mi-a luat cererea si mi-a spus LA REVEDERE ASTEPTATI RASPUNSUL ACASA, il astept din data de 09.05.2013